Uudiste arhiiv

„Metsik“ muuseumitund Kumus

Novembrikuu viimasel päeval külastasid TVTG õppurid ja õpetajad kunstimuuseumi ja võtsid osa põnevast õpitoast.

Jaan Tammsalu pidas reformatsiooniteemalise loengu meie koolis

16. novembril külastas meie kooli Jaani kiriku õpetaja Jaan Tammsalu ning esines loenguga reformatsioonist.

„Tsirkusprintsess“ lisas süngesse novembrisse värve ja kirgi

10. novembril külastasid meie kooli õpilased täiskasvanutele suunatud haridusprojekti raames Estonia teatrit. Nauditi Imre Kálmáni operetti  "Tsirkusprintsess", mida peetakse opereti nn hõbeajastu meistriteoseks.

Muuseumitund Kiek in de Kökis

9.novembri õhtuhämaruses olid 11.k  klassi õpilased kuulamas ajaloofilosoofi ja teoloogi Einar Laigna loengut  "Nõiahaamer" - raamat oma ajas ning selle sõnum tänapäevale.

Reformatsioon 500

Kuidas on reformatsioon Eestit ja eestimaalasi mõjutanud, sellest rääkis meie õpilastele 6. nov  loengutunnis Tallinna Linnaarhiivi teadur, ajaloolane Juhan Kreem.

Täiskasvanud õppija nädalal (TÕN) külastasime TTÜ Eesti Mereakadeemiat

18. oktoobril TVTG õpilased  külastasid TTÜ Eesti Mereakadeemiat.

Oktoober on hõimukuu

 

Meie koolis ei ole see uudiseks – võib öelda, et 12 aastat hõimupäevi TVTG saalis on andnud pigem kindla traditsiooni, milleta enam sügist ettegi ei kujuta.

Oleme soomeugrilased, veelinnurahvas -  emakeel on meie maailma tunnetamise ning elu alustalaks. Kõigil meie hõimukaaslastel ei ole läinud nii hästi, et elada oma riigis, õppida emakeeles.

 

Täiskasvanud õppija nädal 2017 – aasta õppijate tunnustamine Tallinna raekojas

Tallinna mitmekülgne õppija 2017: Marge Pareiko, Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumi õpilane. Ta on julgustanud õppima oma lapsi ja tuttavaid. Klassijuhataja iseloomustab Marget energilise, tööka, laia silmaringiga ja väga kohusetundliku inimesena. Marge on kiire õppija. Ta on ideaalne näide projektist „VÕTA“. Koolis on ta mõnel päeval ainult kaks tundi, et taas tööle või täiendkoolitusele joosta.

10.klass Toomkirikus

28. septembril külastas 10. k klass Piiskoplikku Toomkirikut. Kuulati kontserti ja tutvuti kiriku vaatamisväärsustega.

Esines  sopran Hasmik Papian, teda saatis orelil Tereza Voskanyan, kavas oli armeenia vana ja kaasaegne  vaimulik muusika ning Handel, Bach, Caccini jt