Projektid

„Projekt „TERITA TVTG –s“ II“

 


28. augustil lõppes Euroopa Sotsiaalfondi poolt rahastatud projekt „Teisel ringil targaks Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumis“. Alates 29.augustist algas koolis eelnevalt nimetatule jätkuprojekt „Teisel ringil targaks TVTG –s“ II .

Projekti toimumise aeg: 29.08.2018 – 28.08.2020

Projekti maksumus on 128 887.57 eurot.

Antud projekti eesmärgiks on jätkuvalt tuua keskhariduseta inimesed tagasi kooli ning õpilase toetamine keskhariduse omandamise teel.

Projekti raames alustab tööd õppenõustaja, kes aitab õpilasel leida sobivaima viisi õpingute jätkamisel, annab talle nõu õpiraskuste ületamiseks ning soovitusi õppevõlgnevuste likvideerimiseks.


Mis on tehtud ja mis on teoksil?

Juba septembrikuus käidi Vargamäel A. H. Tammsaare majamuuseumis ning KUMUs Michel Sittowi loominguga tutvumas. Huvilised said vaadata kinos eluloofilmi hollandi suurest kunstnikust Vincent van Goghist ja rootsi kirjanikust Astrid Lindgrenist. 
Enne jõule käisid õpilased füüsikatundide raames õppeekskursioonil Tartus AHHAA keskuses, kus kasutati võimalust töötoas ise šokolaadi ning limonaadi valmistada. Detsembrikuus vaatasid õpilased teatris „Estonia“ balletti „Pähklipureja“.
Uuel, 2019. aastal on kavas Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamise raames külastada Eesti Rahva Muuseumi, et tuletada meelde riigiajaloo tähtsamaid sündmusi. 
Veebruaris osaletakse õppekäigul Tervishoiumuuseumis ning maikuus Kadrioru Kunstimuuseumis, tutvumaks suurepärase eesti kunstniku J. Köleri loominguga. Selleks et õpilastel oleks rohkem julgust teiste ees esinemiseks, käiakse Filmimuuseumis, kus võetakse osa esinemise töötoast, et saada nõuandeid ja kogemusi edaspidiseks.
Teatrikuud tähistatakse Ugala teatri ühiskülastusega, kus vaadatakse muusikali „Once“, ning aprillis on kavas vaadata VAT teatri etendust „Dekameron“.
Et reaalainete teadmisi kinnistada, osaletakse märtsikuus Mectory poolt pakutavas matemaatika ning füüsika töötubade tegevustes.
Maikuus tehakse kaks väljasõitu – C. R. Jakobsoni talumuuseumisse Kurgjal ning A. Laikmaa majamuuseumisse Taeblas.