Uude õppeaastasse värskete muljetega Hollandist

Uus õppeaasta algas Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasiumi õpetajatele välislähetusega Hollandi Kuningriiki. See toimus Euroopa Sotsiaalfondi toel projekti „TERITA TVTG –s II“ raames tutvumaks Hollandi hariduselu ning täiskasvanuõppega. Meie õpetajaid võttis vastu sealse täiskasvanuhariduse eestkõneleja Robert Nederkoorn. Tutvusime Hollandi haridussüsteemi põhimõtete ning täiskasvanuhariduses rakendatavate õppemeetoditega, mis aitavad õpilastel omandada vajalikke teadmisi ja oskusi.

Külastasime ka kohalikku kooli (Joke Smit College).

Hollandi Riigimuuseumi külastusel saime uusi ideid, kuidas lõimida erinevaid õppeaineid (näiteks kunstiõpetus, kirjandus ja ajalugu).

Vabal ajal tutvusime Amsterdami vaatamisväärsustega ning selgus, et meie vastuvõtjal olid suurepärased teadmised oma  kodulinna ajaloost.

Külastasime ka Amsterdami raamatukogu, kus meile tutvustati, kuidas uutele täiskasvanud linnaelanikele õpetatakse funktsionaalset lugemisoskust, mis on vajalik ametlike dokumentide täitmisel.

Hollandiga tutvumine oli tore sissejuhatus eelolevasse õppeaastasse ning õpetajad kavandavad nii mõndagi reisil saadud uut teadmist rakendada õppetöös.