Teatrikuul lustisime koos IMPROga

Teadagi, et märtsis on emakeelepäev - 14.03.2017, aga on ka teatrikuu ja rahvusvaheline teatripäev - 27.03. TVTG õpilased õppisid ja harisid end lõbusa sõnalis-muusikalise etteastega, kus loomingulisus ning sõnamäng teritasid vaimu ja naerutasid vabaks argimuredest.

Meie külaliseks ja teejuhiks oli improteater ehk improviseeritud teater
Improteater on niisugune  etenduse loomise viis kui tekst, karakterid ja tähendused sünnivad kohapeal, esinemishetkel ja publiku ees.  Improvisatsiooni kasutab töövahendina ka traditsiooniline  eri autorite näidendeid esitav  teater, kuid jätab improviseerimisetapi proovisaali seinte varjatuks ning  on meile valmis näitama vaid fikseeritud  tulemust – lavastust, kus juhuslikkus on viidud miinimumini ja mida siis saab detailideni korrata, kuni publikut jätkub. Parimail juhtudel kümneid aastaid. Improteatri artistid seavad endile keerukama ülesande, võttes enesele lavapüünel ka näitekirjaniku ja lavastaja vastutuse. Improteatri etendused eeldavad artistidelt nii tähelepanu jaotamise kui keskendumisvõimet ning siin võib kohata tähelepanuväärset meisterlikkust.

Sõnad, fraasid, lauluteemad ehk siis materjali ja ainese andsid meie õpilased ning teostuse tegid oma ala meistrid - näitlejad. Ka meie muusikaõpetaja Aaro Pertman sai olulise rolli viimases etteastes, kus tegutses tema keha, abiks nätleja käed.

Oli loov ja lõbus õhtupoolik.