Täiskasvanute gümnaasiumide suvepäevad 2017

 

 

Selle suve lõpul, 16. - 18. augustini 2017 said Eesti täiskasvanute gümnaasiumide juhtkonnad ja õpetajad kokku, et ühiselt möödunud kooliaastale joon alla tõmmata ning vahetada mõtteid ja kogemusi, et uus õppeperiood saaks tõhusam ja sisutihedam.

Taolisi koosviibimisi on korraldatud nüüdseks juba 19 aastat. Sel korral puhus suvepäevadele hinge sisse Tallinna Vanalinna Täiskasvanute Gümnaasium. Traditsiooniliselt on korraldajakool püüdnud kokkutulijaid üllatada uute ja põnevate paikadega. Tänavune tee viis Rootsi.

Juba laeval toimus koostööseminar “Õpetajate psühholoogilise kapitali suurendamine koostöösuhete kaudu”, mida vedas Liina Randmann. Ühiselt püüti leida vastuseid, kuidas saavutada sisemist rahu ehk olla immuunne negatiivse suhtes.

Järgmine lektor Sirje Plaks ETKA Andrasest rääkis  2017. - 2018. aasta teavituskampaaniast täiskasvanuhariduses.

Seminaril saadud mõtted peas keerlemas, asuti järgmisel hommikul teele kultuuriretkele Uppsalasse, giidiks särav ja teadmisi tulvil Enn Nõu. Tema juhatusel tutvusime rootslaste ülikoolilinna Uppsalaga, mida võiks pidada Tartu vanemaks vennaks: nii palju ühist on neil kahel.

Seejärel viis reis seltskonna vähem tuntud Gamla-Uppsalasse, kus sai imetleda viikingikuningate hauakünkaid ja Rootsi esimest toomkirikut, mille ehteks on B. Notke tehtud puidust altar.

Päeva lõpetuseks koguneti taas konverentsisaali, kus tõdeti, parafraseerides H. Runnelit, et mõtelda on mõnus. Endiselt peab paika vanarahva tarkus: mitu pead on ikka mitu pead.

Tallinna VTG direktor Robert Ossipov tänas kõiki osalejaid ja ilmataati, kes päikesega kitsi polnud, ja andis teatepulga üle järgmisele korraldajale Kuressaare Täiskasvanute Gümnaasiumile.