Narva noored meie koolis

Meie kool osaleb projektis TERITA, mis sedapuhku seisnes selles, et õpilased vahetasid nädalaks kooli. TVTGd külastasid Ida-Virumaalt,  täpsemalt Narvast pärit üheksateistkümneaastased noored Vladislav ja Aleksander, kes liitusid üheks nädalaks XI a klassiga. Meil oli oma külalistele palju küsimusi.

Miks te võtate osa sellest projektist ?

 Vladislav: Me tahame minna Sisekaitseakadeemiasse õppima ja seal on vaja osata eesti keelt. Me tahtsime saada kogemust, kuidas tulla toime olukorras, kus on rohkem eestlasi.

Mõlemad noored on elanud Narvas terve elu, Vladislav käib Narva Täiskasvanute Gümnaasiumis ja Aleksander Narva Keeltelütseumis.

Mitu korda nädalas te koolis käite ja kas teie klassikaaslased on sõbralikud?

 Vladislav: Koolis käime neli korda nädalas, iga päev on kuus tundi. Reedeti on konsultatsioonide päev. Klassikaaslased on väga sõbralikud.

Kas  teie koolis on eestlasi?

 Vladislav: Väga vähe. Meil mõlemal on kaks inimest klassis, kes oskavad eesti keelt.

Millega vabal ajal tegelete, kas käite tööl?

 Aleksander: Minu hobi on poks ja paintball, olen ühtlasi ka paintballi instruktor.

 Vladislav: Mulle meeldib väga hoki. Töötan kokana restoranis, kokahariduse sain Narva kutsekeskusest, kus õppisin kaks aastat.

Millised on teie edasised plaanid, kuhu soovite jõuda?

 Vladislav: Pürast gümnaasiumi läheme kaitseväkke ja minu plaan on olla veel Eestis kuus aastat, lõpetada Sisekaitseakadeemia ja minna tööle Soome, sest mu pere elab seal ja ka palgad on seal  kõrgemad kui Eestis.

Mida te Tallinnast arvate?

 Vladislav: Olime väga üllatunud, et siin on nii palju turiste ja naisterahvaid, meil Narvas on väga palju mehi.

 

Tallinn on väga suur meie jaoks. Narvas teeme jalgsi linnale tiiru peale, sest  nii väike meie linn ongi.

Kindlasti tahame tutvuda Tallinna ööeluga, minna klubisse ja lihtsalt linna peal jalutada. Hea, et meil siin sõpru on, muidu kardaks küll ära eksida.

 

Kersten Roose 11A klass