Innovatsioonikeskuse Mektory külastus

23. märtsil külastasime TVTG õpetajate ja 12E klassi õpilastega TTÜ innovatsioonikeskust Mektory, mis kuulus meie kooli digipädevuste arendamise programmi. Osalesime mobiiliäppide loomise õpitoas ja tutvusime kogu majaga. Meie teejuhiks oli tehnoloogiakooli koordinaator Karin Käär.

Mida arvasid Mektorist meie noored?

Liina Tuulik: Mulle meeldisid väga saadikute toad, see on tõesti väga omapärane ja meeldiv lähenemine väliskülalistele. Huvitav oli teada saada, et Mektorys ehitatakse ja rakendatakse ralliautosid ning neil on lausa oma väike kosmosekeskus. Oleksin tahtund äpilaboris rohkem äppide loomisest teada saada, kuna meile sissejuhatuse käigus ei jõutud kõigest rääkida. Äärmiselt vägev oli kitarrimees, kes innovatiivse seadme abil kitarri heli muutis. Tänan vahva kogemuse eest!

Ivi Hurma: Ühiskülastusel TTÜ Mektoris "Mobiilsete teenuste ja meedia laboris" õppisime, kuidas kirjutada workshopis html-i ( https://ttumobileapps.wordpress.com )    
Tutvusime ka TTÜ Mektory õpitubadega (nt: äpilabor, mektory kosmosekeskusega, e-riigi laboriga, insenerilaboriga, küttelaboriga jne). TTÜs on iga riigi jaoks omad ruumid (Hiina, Jaapan, Aafrika jne), et välismaalased end kodusemalt tunneks. Tudengitele on tehtud oma mõtteruum, sest erinevalt tavakoolist ei ütle TTÜs õpetajad midagi ette. Kuna TTÜ toodab teadust, siis tudengid peavad ise leidma lahendusi (nt: ehitama ise algusest lõpuni vormeli valmis). Mina ootasin külastusest vähemat ja ei arvanud alguses, et Mektory kompleks nii suur on. Seal võib lausa ära eksida. Mulle meeldis.

Merilin Pilvistu: Mulle meeldis kõige rohkem, et erinevatest riikidest saabunutele olid täpselt nende jaoks disainitud toad. Lisaks meeldis üleüldiselt maja sisustus. See tehnoloogiakool on väga omapärane ja selliseid koole võiks isegi rohkem olla.

Kendy Sagadi: Meelde jäi kõige rohkem töötuba, kus oli leiutatud kitarri heli salvestav ja muutev box. Kuna ma olen varem Mektorys käinud mitmel korral, siis teadsin, mis ees ootab.

Kerli Luts: Kui kuulsin, et saame külastada TTÜ Mektoryt, siis pidasin seda heaks võimaluseks näha ja tutvuda erinevate aladega, millega seal tegeldakse. Mulle väga meeldis, et ülikooli juures on selline koht, kus õppijatel on võimalus reaalselt nö käed külge panna. Eriti lahe oli see, et erinevad startupid on samas majas ja paljud üliõpilased teevad uusi ja põnevaid asju ülikoolis õppimisega paralleelselt. Maja on põnev ja võimalusel külastaks kindlasti uuesti, sest avastamisruumi jäi veel küllaga.

Lõpetuseks soovitan vaadata  muusikalabori videoklippi. Videoklipi ja piltide autoriks on siinkirjutaja.

 

TVTG haridustehnoloog ja matemaatikaõpetaja Sirje Klaos