Helsingi haridusmess EDUCA

26. – 27. jaanuaril toimus meie naabrite juures Helsingis haridusmess EDUCA, millel on juba pikaajaline traditsioon ning mis on Soomes väga populaarne. Antud messil olid oma väljapanekuid tutvustamas erinevad õppeasutused algkoolidest kuni ülikoolideni välja. Messiruumides oli püsti pandud kaks lava, kus esineti Soome hariduselu aktuaalsetel teemadel.

Seekord külastas antud messi umbes 150 õpetajat Eestist, sealhulgas ka 3 meie kooli õpetajat – Krista Grau, Sirje Klaos ja Kersti Kondor. Muljeid ja mõtteid sellest külaskäigust  jätkub arutamiseks veel pikaks ajaks.

Jagame ka huvitavaid veebiaadresse, kust tunni mitmekesistamiseks leiab materjali.

 1. https://yle.fi/aihe/oppiminen 
  Siin on  menüü Media- ja digitaidot, mille alt leiate digitreenit https://yle.fi/aihe/oppiminen/digitreenit 
  Kus on võimalik palju kasulikku iseendale leida, jagasin täna õp. toas lehekest PC (windows lauaarvuti) ja Mac-tüüpi arvuti kiirkäskude klahvikombinatsioonide lehekest (link), kes ilma jäi saab selle ise välja trükkida.
 2. Marttakoulu https://www.martat.fi/marttakoulu/​ Palju huvitavat alates toiduretseptidest lõpetades majapidamistööde ja aiandusega.
  Keda huvitab, kuidas oma rahaga ümber käia, saab palju häid nõuandeid ja õpetusi siit https://www.martat.fi/marttakoulu/omat-rahat/
 3. Opinaika http://opinaika.fi/ tee ise ja jaga õppematerjale http://opinaika.fi/sisalto.cfm
 4. Matemaatikaõpetajatele http://emath.eu/et/ sellest projektist kasvas välja väga huvitav keskkond https://fourferries.com/en/emath-studio-en/
 5. Digitaalsed kaardid ja muud abimaterjalid http://www.isvet.fi/tuotteet/yleissivistava-koulutus/