Helisev linnamüür

 

 

Helisev Linnamüür on piki Tallinna vanalinna ümbritsevat müüri ja torne kulgev muusika, tantsuimprovisatsioonide ja ajaloolise sõna esitus.

Kodulinna Maja alustas Helisevat Linnamüüri trompetite kontserdiga juba 2013. aastal Pika Jala väravatornist ja lõpetas puhkpilliorkestriga Paksu Margareeta katusel. Sellel aastal laiendati  tegevust ning üritused toimusid kokku 38 kohas.

Traditsiooniliselt toimub Helisev Linnamüür septembrikuu esimesel laupäeval. Sellel aastal kingiti EESTILE SÜNNIPÄEVAKS 12 tundi kestev etendus. Tantsulised seaded olid TÜ koreograafiatudengitelt, ajaloolist tõde esitasid EKA tudengid ja meie õpilased, muusika oli Otsa-koolilt ja veel paljudelt kollektiividelt. Publikule oli vaba juurdepääs igale etenduse osale.

Esmakordselt osalesid üritusel  TVTG 12. a klassi õpilased Marge Neidla, Annela Toom, Leana Reiu, Marit Martin, Kristin Kokk, Keity-Carol Topper ja Sten Jensen. Nad tutvustasid linnarahvale Nunna-, Sauna-, Kuldjala ning Nunnadetagust torni. Õpilased valmistasid tutvustavatest tornidest bukletid ja jagasid neid saabunud huvilistele. See oli õpilaste jaoks väga vastutusrikas esinemine, kuid nad said edukalt hakkama.

Koostatud materjalidest valmib üritusel osalenud õpilastel praktiline töö, mille juhendajaks on kunstiajalooõpetaja Aet Kallam. Üritust väisasid lisaks Aet Kallamile ka direktor Robert Ossipov, 12. a klassi juhataja Tiina Vibo ja õpetaja Ene Pedai, kes oli Kuldjala tornis emandaks. 

HELISEV LINNAMÜÜR võiks jääda kestma igavesti - igal aastal on ju septembrikuus esimene laupäev, Tallinna linnamüür on võimas ja jääb alles ning  innustunud osalejaid on alati olnud ja jätkub ka tulevikus.

TVTG õpilastele annab see võimaluse huvitavalt oma praktilist tööd teha.

 

​Teksti kirjutas õpetaja Tiina Vibo