Elust huvituv TVTG õpetajaskond külastas 30. – 31. mail Ida-Virumaad

Narva asend kahe riigi piiril  on olnud kõige iseloomulikumaks jooneks nii minevikus kui ka tänapäeval. Siin asus juba keskajal ajalooline kaht tsivilisatsiooni eraldav piir, mis lahutas euroopalikku katoliiklikku läänt õigeusklikust idast. Piir pole aga sugugi ainult eraldusriba, vaid ka kahe kultuurimaailma kohtumise ja vastastikuse mõjutamise paik.

Esmalt olime külalisteks  Narva Täiskasvanute Gümnaasiumis, kus tutvusime  töökorralduse ning õpetajatega: jagasime kogemusi, andsime kolleegidele mitmeski valdkonnas head nõu.

Oma modernsusega köitis meid Narva Kolledž, mis Tartu Ülikooli filiaalina on avatud kõigile õppimise ning enesetäiendamise huviga inimestele.

Silmailu pakkus Narva jõe äärne promenaad - siin nauditi jäätist, jalutati.

Narva Victoria bastioni kohta võib kõhklusteta öelda, et see on võitja läbi aegade. Oma 300-aastase ajaloo jooksul on bastion sattunud paljude sõdade keeristesse, teeninud eri aegadel eri riike ning võtnud suurte väejuhtide käe all väärikalt vastu nii võite kui ka kaotusi. 21. sajandi algul õigustas Victoria bastion veel kord oma nime  –  pärast täielikku restaureerimist sai temast jälle võitja! Bastioni võimsuse ja väärika ajalooga tutvusid ka meie õpetajad.

Lõõgastust ja mereilu pakkus meie õpetajatele Narva-Jõesuu. Ilus ilm ja lummav päikeseloojang lõpetasid tegusate õpetajate sisutiheda õppepäeva.