EKA külastus

21.09.18 külastasid TVTG õpetajad sel sügisel avatud Eesti Kunstiakadeemia (EKA) uut maja.
Esmalt kutsuti meid ühte klassiruumi ja tutvustati EKA-t lähemalt. Esitlus oli hästi põhjalik ja meeldejääv.
Eesti Kunstiakadeemias õpib ~1200 tudengit, kellest 10% on välistudengid ja 10% kohalikke tudengeid on välismaal. Ülikoolil on 117 professorit, dotsenti, meistrit jaa ~300 õppejõudu. Tudengite ja õppejõudude suhe on 3:1. 
Õppida saab neljas teaduskonnas ja need on arhitektuur (3 osakonda), disain (11 osakonda), kunstikultuur (6 osakonda) ja vabad kunstid (5 osakonda). Täpsema info leiab kodulehelt https://www.artun.ee/. Veel on võimalik minna tudengivarjuks https://www.artun.ee/sisseastumine/tudengivarjuks-ekasse/ , et lähemalt tuttavaks saada sobivaima erialaga.
Lisaks on gümnaasiumiõpilastele mõeldud programm AVASTA https://www.artun.ee/sisseastumine/avasta-eka/, kus samuti saab tutvuda looverialadega ja külastada stuudioid ning ateljeesid. Toimuvad ka avatud loengud, ettevalmistuskursused ja avatud uste päevad. Kõik tegevused on osalejatele tasuta.
Seejärel asuti meile uut maja tutvustama, mida äsjased omanikud nimetasid ’Maja kui raam ja võimendi’. See tähendabki seda, et kõik teaduskonnad on toodud ühe katuse alla ja noored disainerid ning kunstnikud saavad oma loomingut jäädvustada uue maja seni veel tühjadele betoonseintele ja -põrandatele. Lisaks on EKA-l ka oma raamatukogu, kus on kõige parem disaini raamatute ja ajakirjade kogu.
Tore oli taaskohtuda TVTG endise ōpilase Stenly Poksiga, kes lōpetas kooli 2016. aastal ja ōpib EKA-s disaini erialal.