Suvesse „Varjuprohvetiga“

23. mail käisime VAT teatris vaatamas etendust "Varjuprohvet", mis on Indrek Hargla kirjutatud ja defineeritud kui kõhedusdraama. Meie seltskond koosnes nii õpilastest kui ka õpetajatest. Etendus algas õhtul kell kuus. Teatrisaal asus rahvusraamatukogus üleval tornisaalis, kuhu jõudmiseks pidime mitmest trepist üles minema ja poolpimedatest ruumidest läbi põikama. Mööda neid treppe liikuda ei olnud üldsegi mitte kerge - see oli väsitav ja tagatipuks tekitas veidi hirmu asjaolu, et need olid kitsad ning üsna järsud.

Lavastust esitasid meile kolm näitlejat: Liisa Pulk, Margo Teder ja Martin Kõiv. Etendus kestis paar tundi ilma vaheajata. Näidendi sisu osutus väga põnevaks ning mõned kohad sellest olid kohe eriliselt kaasahaaravad, nii et osutus võimatuks tõik, et kellelgi oleks sel ajal nõnda igav olnud, et ta seetõttu nutitelefoni järele oleks pidanud haarama. Tuleb tunnistada, et mina läksin sellesse teatritükki nii sisse, et mul oli pärast isegi veidi raske taas reaalsesse ellu naasta.

Esmalt mõtlesin selle etenduse kohta nõnda, et see on mingi õudukas, aga seda see tegelikult polnud, vaid oli lihtsalt traagilise sisuga mõtlemapanev lugu. Samas oli seal ka mõningaid kohti, mis olid täitsa naljakad, nii et osutus võimatuks kogu etenduse vältel tõsiseks jääda.

Pean lõpetuseks ütlema, et see oli tõepoolest üks hea teatrielamus ning ma ei kahetse absoluutselt, et sellest osa võtsin.

 

Kerttu-Kaisa Viik 10D